Probační úředník

Probační a mediační služba

Náplň práce

Provádění probačních a mediačních činností v rámci platných právních předpisů a interních předpisů organizace. Realizace činností směřujících k mediaci či jinému restorativnímu programu. Realizace probace na pokyn orgánů činných v trestním řízení. Poradenská, výchovná a kontrolní činnost u dospělých, mladistvých pachatelů trestné činnosti i dětí mladších 15 let. Poskytování odborné pomoci a právních informací obětem trestných činů. Další související činnosti.

Výkon činností úředníka Probační a mediační služby je daný zákonem č. 257/2000 Sb. o Probační a mediační službě.

Co od Vás očekáváme

  • ukončené vysokoškolské studium humanitního směru,
  • požadované znalosti a dovednosti,
  • vysoké pracovní nasazení, flexibilitu,
  • ochotu vzdělávat se, bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům,
  • znalost práce na PC – uživatelská úroveň (Word, Excel, internet),
  • řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič),
  • zkušenosti se sociální prací výhodou,
  • komunikační dovednosti, spolehlivost, důslednost,
  • výhodou orientace v sociální a trestně právní oblasti.

Co Vám můžeme nabídnout

  • zázemí stabilní organizace,
  • platová třída 11*, struktura platu: základní plat od 25 280 do 37 170 Kč dle započitatelné praxe), osobní příplatek po zkušební době, rizikový příplatek již při nástupu,
  • pružná pracovní doba,
  • odborné vzdělávání,
  • příspěvek na stravování formou stravenek,
  • přátelské a podporující pracovní prostředí,
  • 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den studijního volna,
  • příspěvek na penzijní připojištění,
  • místo výkonu práce Praha 7.

Práce vhodná pro absolventy

Další informace

Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem doručte nejpozději do 14.12.2022 na email: jondovcak@pms.justice.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni k výběrovému řízení. Výběrové řízení se uskuteční dne 19.12.2022.

Kontakt Mgr. Jiří Ondovčák, tel. 734 362 963, mail: jondovcak@pms.justice.cz

Adresa Probační a mediační služba Praha západ, Na Maninách 876, 170 00 Praha 7 Holešovice

Nástup leden 2023 nebo dle dohody

*) V platové třídě podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů. V případě středoškolského vzdělání dochází ke krácení relevantní praxe pro zařazení do platového stupně.

Chcete-li požádat o tuto práci napište podrobnosti na jondovcak@pms.justice.cz