Probační úředník

  • Plný úvazek
  • Praha

Probační a mediační služba

Náplň práce

Výkon činností úředníka Probační a mediační služby je daný zákonem č. 257/2000 Sb. o Probační a mediační službě.

  • Provádění probačních a mediačních činností v rámci platných právních předpisů a interních předpisů organizace.
  • Realizace činností směřujících k mediaci či jinému restorativnímu programu. Realizace probace na pokyn orgánů činných v trestním řízení.
  • Poradenská, výchovná a kontrolní činnost u dospělých, mladistvých pachatelů trestné činnosti i dětí mladších 15 let.
  • Poskytování odborné pomoci a právních informací obětem trestných činů.
  • Další související činnosti.
  • Zaškolení je samozřejmostí. Máme propracovaný interní vzdělávací systém.

Co od Vás očekáváme – ukončené vysokoškolské magisterské studium humanitního směru nebo společenskovědního směru.

Požadované znalosti a dovednosti

  • Ochotu vzdělávat se, flexibilitu,
  • bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům,
  • znalost práce na PC – uživatelská úroveň (Word, Excel, internet),
  • řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič),
  • zkušenosti se sociální prací výhodou,
  • komunikační dovednosti, spolehlivost, důslednost.

Výhodou orientace v sociální a trestně právní oblasti.

Co Vám můžeme nabídnout

  • Pracovní poměr v režimu Zákoníku práce (nejedná se o služební poměr).
  • Zázemí stabilní organizace,
  • platová třída 11, po zkušební době platová třída 12 (Příloha č. 1 podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů.), stupeň dle započitatelné praxe,
  • rizikový příplatek při nástupu, osobní příplatek po zkušební době,
  • značná flexibilita v rámci pružné pracovní doby, tříměsíční vyrovnávací období),
  • odborné vzdělávání,
  • příspěvek na stravování formou stravenek,
  • přátelské a podporující pracovní prostředí,
  • 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den studijního volna,
  • příspěvek na penzijní připojištění.
  • Dobrá dopravní obslužnost v dosahu MHD.
  • Možnost prodloužení pracovního poměru a dlouhodobé spolupráce.

Další informace strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem doručte na e-mail: jmottlova@pms.justice.cz. Výběrového řízení se uskuteční na středisku Probační a mediační služby Praha, termín bude upřesněn.

Kontakt Probační a mediační služba Praha, Na Maninách 876/7, 170 00 Praha 7, PhDr. Jana Mottlová, tel.: 778 530 357, email: jmottlova@pms.justice.cz,

od 18.03.2024 dochází ke změně adresy střediska Praha na adresu: Na Míčánkách 1497/2A, 100 83 Praha 10.

Nástup dohodou.

Chcete-li požádat o tuto práci napište podrobnosti na jmottlova@pms.justice.cz