MPSV: Slovník sociálního zabezpečení online

Slovník sociálního zabezpečení chce být pomůckou pro ty, co si neví rady s pojmy z oblasti sociální sféry. Cílem slovníku je vysvětlit nejdůležitější pojmy z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších oblastí sociální sféry. 

Slovník sociálního zabezpečení 2015 lze také stáhnout ve formě e-publikace.

Slovník není určen jen laické veřejnosti, poslouží určitě i mnohým odborníkům. Nicméně nenahrazuje platnou právní legislativu, přesné informace jsou v příslušných právních předpisech.

Potřebujete se rychle zorientovat v pojmech z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti či sociálních služeb? Zkuste se podívat do slovníku sociálního zabezpečení na adrese slovnik.mpsv.cz

 

Kategorie

V tištěné verzi vyšel slovník v roce 2015 (stáhnout publikaci). K dispozice je v budově MPSV, na krajských pracovištích Úřadu práce ČR, v klientských centrech ČSSZ a okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ).

„Slovník je zpracován tak, aby ve srozumitelné formě zejména široké veřejnosti přiblížil pojmy, které mohou být někdy složité na pochopení. Šlo nám hlavně o to, aby se čtenář v problematice rychle zorientoval, a také aby se dozvěděl, kde může najít podrobnější informace,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

 

Zdroj: MPSV